Дома Фудбал Останато Салах израдува момче од Сирија кое останало без една нога, но и понатаму игра фудбал (ФОТО)

Салах израдува момче од Сирија кое останало без една нога, но и понатаму игра фудбал (ФОТО)

Фудбалот не познава граници, а една приказна за момче кое и покрај својот проблем не се откажало од спортот кој сака да го игра доаѓа од Сирија.

Хасим ал Гасир е осумгодишно момче од Сирија. Хасир во воениот конфликт во неговата држава останал без една нога. Но и покрај таквиот хендикеп тој игра фудбал со протеза Инспиративната приказна на Хасим стигна до ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах кој му испрати копачка со негов потпис.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Дибала за битката со коронавирусот: Едвај дишев и имав болки во мускулите

Ѕвездата на Јувентус, Пауло Дибала беше еден од играчите од Серија А кои беа позитивни на …