Дома Фудбал Германија Румениге за Левандовски: Кој би продал напаѓач кој ви носи 60 гола по сезона?

Румениге за Левандовски: Кој би продал напаѓач кој ви носи 60 гола по сезона?

Роберт Левандовски во последните сезони игра во одлична форма во Баерн Минхен, а во последниот период се поврзуваше со можно заминување од Баерн ова лето.

Се појавија разни шпекулации, а полскиот голгетер најмногу се поврзуваше со Манчестер Сити и Челзи.

Сепак, Карл Хајнц Румениге тврди дека Левандовски ќе остане во Баерн.

„Убедне сум дека ќе осатане. Кој би продал напаѓач кој во носи 60 гола во сезона? Освен тоа неговиот агент не ни кажал ништо за некакво можно заминување“, изјави Румениге.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…