Дома Трансфер зона Рудигер заминува од Челзи и станува најплатен дефанзивец во светот

Рудигер заминува од Челзи и станува најплатен дефанзивец во светот

Антонио Рудиер најверојатно ќе го напушти Челзи на крајот на сезоната, а наскоро и официјално ќе започна преговори со другите заинтересирани клубови.

28-годишниот дефанзивец влезе во последната година од договорот со Челзи, а двете страни се далеку од договор во моментов.

„Сините“ сакаат да го задржат, но Рудигер има високи финансиски барања, па преговорите не течат во добра насока.

Ситуациијата внимателно ја следат Реал Мадрид и Баерн Минхен, кои му нудат двојно поголема плата од таа во Челзи.

Двата клуба испратиле понуда за 3-годишен договор тежок 12 милиони евра по сезона, со што Рудигер ќе стане најплатен дефанзивец во светот.

Рудигер е слободен од јануари и официјално да започне преговори и да потпише преддоговор со новиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн во финишот од преодниот рок сака засилување од Челзи

Германски „Спорт1“ објави дека Баерн Минхен планира бомба за крајот на преодниот рок, а то…