Дома Фудбал Лига на шампиони Роналдо после поразот: Не го очекувавме ова!

Роналдо после поразот: Не го очекувавме ова!

Maнчестер Јунајтед вчера претрпе шокантен пораз од Јанг Бојс на стартот од Лигата на шампионите.

Ова беше прв натпревар за Роналдо по враќањето во Лигата на шампионите, Португалецот постигна и гол, но не можеше да го спаси својот тим од пораз.

„Не очекувавме ваков резултат. Но сега треба да се рехабилитураме брзо и да се насочиме кон следните наши натпревари“, напиша Роналдо на социјалните мрежи.

Во следниот меч Манчестер Јунајтед ќе игра против Вест Хем во Премиер лигата на 19 септември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Куман се појави на прес, прочита соопштение и замина🎥

Неверојатна ситуација се случи во Барселона на пресконференцијата пред утрешниот дуел со К…