Дома Фудбал Англија Роналдо објави фотографија со која додатно ги налути „црвените ѓаволи“📷

Роналдо објави фотографија со која додатно ги налути „црвените ѓаволи“📷

Откако Манчестер Јунајтед официјално го објави раскинувањето на договорот, Кристијано Роналдо на својот Инстаграм профил објави фотографија на која го покажа својот нов, специјално дизајниран часовник.


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Она што го прави овој часовник особено интересен е тоа што илустрира детал кој ќе ги налути навивачите на „црвените ѓаволи“.

Имено, на него е прикажан моментот кога Португалецот во дресот на Реал Мадрид постигнува гол против Манчестер Јунајтед.

Интересен е и тајмингот на објавување на фотката, кој се поклопи со времето на објавување на разделбата со клубот од „Олд Трафорд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Луис Енрике ја презеде одговорноста за елиминацијата

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Селекторот на Шп…