Дома Топ вести Роналдо: Никој не може да се спореди со мене!

Роналдо: Никој не може да се спореди со мене!

0

Кристиано Роналдо во јавноста има имиџ на фантастичен, но и многу егоцентричен фудбалер.

Португалецот во најновото интервју зборуваше за самиот себе и даде уште повеќе аргументи за епитетот „егоцентричен“.

„Јас секогаш сонував дека ќе бидам врвен фудбалер, уште од мали нозе. Пријателите ми говореа: ’Што зборуваш?’ Селогаш играв поради забава, а во Манчестер сватив дека навистина можам да станам најдобар“, изјави Роналдо во видео кое е објавено на неговиот Инстаграм.

„Не гледам многу луѓе кои имаат талент како мене, посветеност и работна етика. Никој не може да се спореди со мене. Нема да има уште еден Кристијано Роналдо. Вие сте вие, а јас сум јас“, порача Роналдо.
Иако прилично лошо ја започна сезоната, Роналдо веќе има 33 гола во 34 настапи за Реал сезонава.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Жиру: Повеќе сакам да седам на клупа во голем клуб, отколку да играм секој викенд во помал

Францускиот напаѓач, Оливие Жиру на почетокот на оваа година пристигна во Челзи од редовит…