Дома Фудбал Англија Роналдо во 87. минута против Арсенал го претрча целиот терен за 12 секунди 🎥

Роналдо во 87. минута против Арсенал го претрча целиот терен за 12 секунди 🎥

Роналдо беше еден од најзаслужните што вчера Манчестер Јунајтед го победи Арсенал со 3:2, Португалецот постигна два гола и стигна до бројката од 801. гол на официјалните натпревари во кариерата.

Покрај головите и добриот настап британските медиуми го истакнуваат спринтот на Роналдо во 87. минута кога го претрча целиот терен за само 12 секунди. Со ова Роналдо уште еднаш докажа дека и на 36 години е во одлична физичка форма.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…