Дома Фудбал Останато Роналдо во Спортинг? Еве што има да каже Жорге Мендеш

Роналдо во Спортинг? Еве што има да каже Жорге Мендеш

Многу во последно време се пишува за иднината на Кристиано Роналдо, а силни реакции во јавноста предизвика последната изјава на мајката на Роналдо, Долорес Авеиро.

Долорес порача дека сака Роналдо да се врати во Португалија и да го види повторно во дресот на Спортинг, дури најави и дека ќе се обиде да го убеди што побрзо да се реши на таква одлука.

Сепак според зборовите на агентот на Роналдо Жорге Мендеш Португалецот засега нема такви планови.

„Во овој момент Португалија не е опција за Роналдо“, кратко изјави Мендеш.

Кога се останатите клубови во прашање се споменуваа Манчестер Јунајтед и ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…