Дома Фудбал Репрезентации Роберто Карлос и се нуди на Србија!

Роберто Карлос и се нуди на Србија!

0

Србија сеуште не избрала нов селектор, па така ова прашање сеуште е актуелно.

Со селекторското место на клупата на Србија се поврзуваа навистина големи имиња, а последен во низата беше Роберто Карлос кој потврди дека доколку добие понуда да ја предводи Србија истата ќе ја прифати.

„Србија навистина има одлични фудбалери и на секого би му задоволство да ги тенира. Секој кој сака фудбал би требало да ја следи Србија, а јас ја следам и вашата национална лига. Знам многу фудбалери и ми се допаѓа стилот на игра кој го форсира оваа репрезентација“, изјави Карлос.

„Сеуште не зборувам српски, но ќе научам. Познавам многу земји, Бразил, Шпанија, Русија, Турција, Италија… но тука културата е поинаква и луѓето одлично се однесуваат кон мене. Навистина уживам тука“, додаде легендарниот бек на Реал Мадрид.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Репрезентации

Проверете

Германскиот репрезентативец признава: Поради тероризмот размислував да го напуштам фудбалот

Фудбалерот на Борусија Дортмунд и репрезентативецот на Германија беше дел од натпреварот п…