Дома Македонски спорт Мак ракомет РК Вардар доби нов поддржувач, потпиша соработка со „Универзитет Скопје“

РК Вардар доби нов поддржувач, потпиша соработка со „Универзитет Скопје“

Извршниот директор на двократниот европски шампион РК Вардар 1961, Борко Ристовски и ректорот на Универзитет Скопје, проф. д-р Аце Миленковски потпишаа Меморандум за соработка.

За таа цел, Универзитет Скопје ќе додели 15 целосни стипендии за упис на додипломски студии во академската 2023/2024 година.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


РК Вардар 1961 и Универзитетот Скопје делат исти вредности, а тоа е развој на спортот во нашата држава.

“Продолжуваме да го поддржуваме спортот во Македонија. Продолжуваме без запирање да вложуваме во здрава младина за доброто на татковината!” – изјави проф. д-р Аце Миленковски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вознемирувачко видео: Тешка повреда на македонски фудбалер во Азербејџан 🎥

Maкедонскиот фудбалер, Кристијан Велиновски кој настапува во екипата на Сумгаит од Азербеј…