Дома Топ вести Ристовски потпиша за Динамо Загреб: Среќен сум и горд!

Ристовски потпиша за Динамо Загреб: Среќен сум и горд!

Тоа што се најавуваше, сега доби официјална потврда, Стефан Ристовски е нов играч на Динамо Загреб.

Ристовски утрово објави фотографија на социјалните мрежи со која потврди дека лета за Хрватска, а сега Динамо Загреб го потврди трансферот.

Ристивски доаѓа во перманентен трансфер во хрватскиот шампион и потпиша повеќегодишен договор.

Македонскиот репрезентативец помина три години во дресот на Спортинг Лисабон, а ова за него е враќање во Хрватска каде ја доживеа својата фудбалска афирмација.

„Горд сум и среќен што станав играч на Динамо. Сите ја знаат репутацијата на Динамо и тука и надвор од границите на земјата. Го познавам капитенот Адеми кој е мој соиграч во националниот тим и има и неколкумина мои поранешни клупски соиграчи. Имам претходно искуство со играње на противничката страна и сега ќе се дадам себеси во дресот на Динамо за да им се заблагодарам на управата на клубот за довербата и да го покажам мојот квалитет“, рече Ристовски 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Интер се вклучи во трката за Вајналдум

Англиските медиуми пренесуваат дека Жоржињо Вајналдум дефинитивно ќе го напушти Ливерпил н…