Дома Македонски спорт Мак фудбал Рига ја казни Шкендија од првата шанса 🎥

Рига ја казни Шкендија од првата шанса 🎥

Екипата на Рига прва стигна до предност против Шкендија од првата шанса која ја создаде.

Домаќинот после еден корнер ја казни заспаноста во редовите на тетовскиот клуб. Голот за Шкендија го постигна Весли, асистент беше Соисало.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Тодоровски промовиран во Раднички Ниш

Откако го напушти Осијек Тодор Тодоровски потпиша за Раднички Ниш. Тодоровски спогодбено г…