Дома Македонски спорт Мак фудбал Рига – Шкендија, официјални состави: Ѓока со три промени од реваншот против Мура

Рига – Шкендија, официјални состави: Ѓока со три промени од реваншот против Мура

Шкендија денес гостува кај Рига во второто квалификациско коло од Конференциската Лига.

Во однос на натпреварот против Мура кој Шкендија го загуби тренерот Ернест Ѓока направи три измени. Помеѓу стартерите не се Зејнулаи, Кривак и Игор, на нивно место од првата минута ќе истрчаат Незири, Рамадани и Нафиу.

ШКЕНДИЈА (4-2-3-1): Захов; Мурати, Незири, Бејтулаи, Павиќ; Рамадани, Алими; Нафиу, Ќака, Дориев; Ибраими

РИГА (5-4-1): Бркиќ; Петерсонс, Ортегон, Пауревиќ, Черномодијс, Ругинс; Вакулко, Весли Ната, Брисола, Соисало; Лео

Рига и Шкендија играат од 19:00 часот.

Фото: Шкендија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Тодоровски промовиран во Раднички Ниш

Откако го напушти Осијек Тодор Тодоровски потпиша за Раднички Ниш. Тодоровски спогодбено г…