Дома Фудбал Германија Рибери: Гризман сеуште не е светска класа!

Рибери: Гризман сеуште не е светска класа!

Антоан Гризман имаше сезона од соништата со Атлетико Мадрид и ова лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, сепак неговиот сонародник Франк Рибери тврди дека не е светска класа.

Ѕвездата на Баерн тврди дека за таков статус му се потребни уште неколку години играње на врвно ниво.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Гризман сеуште не е играч од светска класа, бидејќи не ја повтори играта на високо ниво повеќе пати. Може да му се честита дури кога ќе помине 10,12 години во врвниот фудбал, но сега за сега тој не е светска класа“, смета Рибери.

Гризман на Европското првенство беше избран за МВП, а и оваа сезона продолжи со одличните игри за Атлетико Мадрид и секако во моментов е еден од најдобрите напаѓачи во светот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …