Дома Трансфер зона Ренато Санчез се сели во Серија А

Ренато Санчез се сели во Серија А

Ренато Санчез минатото лето пристигна во ПСЖ како големо засилување, но не добива голема минутажа во Париз и главно ја грее клупата за резерви.

Португалецот не е задоволен од својот статус во тимот и сака да ја промени средината, а и ПСЖ сака да се ослободи од него.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Најсилен интерес за него покажува Рома, бидејќи Мурињо верува во неговите квалитети и смета дека ќе биде одлично засилување.

„Волчицата“ веќе започнала преговори со неговиот агент Жорге Мендеш и двете страни се блиску до договор, бидејќи Португалецот сака преселба во Серија А.

ПСЖ пак е спремен да го пушти Ренато Санчез на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Салах на продажба, Ливерпул ја одреди цената

Салах во летниот преоден рок беше блиску до трансфер во Саудиска Арабија, а медиумите…