Дома Трансфер зона Ренато Санчез се сели во Премиер лигата

Ренато Санчез се сели во Премиер лигата


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Ренато Санчез ова лето имаше многу понуди, но на крајот се одлучи за Пари Сент Жермен.

Меѓутоа, Португалецот не добива голема минутажа во Париз и главно ја грее клупата за резерви, па не доби повик и за Мундијалот.

Бидејќи не може да се избори со големата конкуренција во ПСЖ, Санчез е спремен да ја промени средината на крајот на сезоната.

Најсилен интерес за него покажуваат неколу клубови од Премиер лигата кои веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

ПСЖ за него плати 15 милиони евра минатото лето, па е спремен да го пушти за истата сума, што нема да биде проблем за англиските клубови.

Коментари
  • Ренато Санчез експресно го напушта ПСЖ

    Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ренато Санч…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер се надева на „аргентинската врска“ и го сонува Меси!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како што се…