Дома Фудбал Лига на шампиони Ремек-дело: Жиру го постигна голот на сезоната во ЛШ🎥

Ремек-дело: Жиру го постигна голот на сезоната во ЛШ🎥

Атлетико Мадрид и Челзи играат тврд натпревар без многу шанси, а „сините“ дојдоа до водство во 69-та минута.

Оливие Жиру со „ножички“ го совлада Облак и го постигна еден од најубавите голови сезонава во Лигата на шампиони.

Судијата најпрво досуди офсајд, но потоа ВАР го призна ремек-делото на Французинот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Во 2016 година ја преживеа авионската несреќа на Чапекоенсе, а сега преживеа пад во провалија со автобус

Eрвин Тумири беше еден шестмината преживеани во падот на авионот на Чапекоенсе кога живото…