Дома Трансфер зона Реал ја одби понудата на ПСЖ за Асенсио

Реал ја одби понудата на ПСЖ за Асенсио


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Утрово шпанските медиуми објавија „бомбастична“ вест дека Марско Асенсио е пред трансфер во ПСЖ.

Повредата на Нејмар го натера ПСЖ итно да реагира на трансфер пазарот и сакаше да го доведе Асенсио во Париз.

Шпанецот е во последната година од договорот со Реал Мадрид, па ПСЖ испратил понуда за неговиот потпис.

„АС“ открива дека Реал ја одбил понудата и не сака да се раздели со Асесио на средината од сезоната, иако играчот на лето може да замине без обештетување.

Самиот Асенсио не инсистирал на трансфер и потврдил дека сака да остане во Мадрид до крајот на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …