Дома Топ вести Реал тргнува по Кулибали: Има понуда која не се одбива

Реал тргнува по Кулибали: Има понуда која не се одбива

Реал Мадрид сака да ја засили одбраната во зимскиот преоден рок, а примарна цел ќе биде ѕвездата на Наполи, Калиду Кулибали.

Сенегалецот е мета на многу европски гиганти, но Наполи во летниот преоден рок за неговиот потпис бараше 100 милиони евра.

Сега работите се променија бидејќи Кулибали не е задоволен во Наполи, а тоа се одрази и на неговите настапи, па Реал сака да ја искористи таквата ситуација.

Шпанските медиуми тврдат дека Реал е спремен да понуди 50 милиони евра, плус потписот на Лука Модриќ.

Наполи го проценува Кулибали на 100 милиони евра, па тешко дека ќе ја прифати оваа понуда, но е отворен за преговори.

Реал не е единствениот клуб кој покажува силен интерес за Кулибали, но Реал е спремен да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ареола го напушти Реал Мадрид и се врати во ПСЖ

Францускиот голман Алфонс Ареола го напушти Реал Мадрид. Ареола на почетокот од сезона во …