Дома Топ вести Реал спреми понуда за новата француска ѕвезда

Реал спреми понуда за новата француска ѕвезда

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски Лил, Лени Јоро, пишуваат шпанските медиуми.

Младиот француски дефанзивец важи за еден од најголемите таленти и за него силен интерес покажуваат многу европски гиганти пред се ПСЖ.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Јоро е младински репрезентативец на Франција, а и покрај неговата возраст веќе е стандарден член на Лил и има 40 меча во Лига 1.

Реал почнал преговори со неговиот агент, побарал да биде трпелив и да ги одбие понудите на другите клубови.

„Кралевите“ се спремни да испратат понуда од 40 милиони евра, а Лил е свесен дека нема да  може да го задржи својот „бисер“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …