Дома Топ вести Реал Мадрид ја купува ѕвездата на Леверкузен

Реал Мадрид ја купува ѕвездата на Леверкузен

Реал Мадрид е заинтересиран за дефанзивецот на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг, пренесуваат шпаските медиуми.

Фримпонг пристигна во Леверкузен од Селтик за 11 милиони евра и се етаблираше во еден од најдобрите бекови во Бундеслигата.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Анчелоти сака да ја засили десната бековска позиција на лето е спремен да испрати понуда за 22-годишниот Фримпонг.

За него интерес покажуваат и клубовите од Премиер лигата, па се очекува голема битка за неговиот потпис.

Сепак, Реал Мадрид е фаворит за неговиот потпис и веќе почнал преговори со неговиот агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…