Дома Трансфер зона Реал Мадрид тргнува по ѕвездата на Бенфика

Реал Мадрид тргнува по ѕвездата на Бенфика

Реал Мадрид покажува силен интерес за младиот дефанзивец на Бенфика, Антонио Силва.

Станува збор за 20-годишен централент дефанзивец, кој игра фантастично оваа сезона и го привлече вниманието на многу европски гиганти.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Реал Мадрид е во потрага по квалитетен дефанзивец и приоритет за Анчелоти ова лето ќе биде засилување на одбраната.

Тој веќе е стадарден и во португалската репрезентација, а скаутите на европските гиганти се убедени дека Силва има потенцијал да биде нова голема ѕвезда во иднина.

Силва има договор со Бенфика до 2027 година, а португалскиот клуб за неговата слобода бара 80 милиони евра, па на Реал нема да му биде лесно да го донесе во своите редови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Една од легендите го напушта Реал Мадрид

Репрезентативецот на Шпанија, Хозе Луис Фернандес Иглесијас или познат како Начо на крајот…