Дома Трансфер зона Реал Мадрид плаќа 60 милиони евра за 18-годишник?

Реал Мадрид плаќа 60 милиони евра за 18-годишник?

Според последните најави од шпанските медиуми, Реал Мадрид во претстојното лето ќе се обиде да се засили со францускиот стопер Лени Јоро од редовите на Лил.

Станува збор за фудбалер кој има 18 години и кој е член на селекцијата на Франција до 21 години, но веќе импересионираше со настапите во сениорскиот фудбал и матичниот клуб.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Со оглед на талентот кој го поседува шпанскиот гигант во него гледа некој кој би можел да биде еден главните фудбалери и столб на одбраната. Договорот кој го има со Лил е со важност до 2025 година.

Најавите се дека Реал Мадрид за неговите услуги ќе плати сума од 60 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“: Каземиро и Варан се враќаат во Мадрид

Рафаел Варан и Каземиро не е задоволни од тоа како се одвиваат работите во Манчестер …