Дома Топ вести Реал Мадрид одлучи, го враќа Брахим Дијаз

Реал Мадрид одлучи, го враќа Брахим Дијаз


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Реал Мадрид одлучи на крајот на сезоната да си го врати Брахим Дијаз, кој е на позајмица во Милан.

Шпанецот е во сопственост на Реал Мадрид, но веќе трета сезона е на позајмица во Милан.

Милан може да го купи Дијаз за 22 милиони евра на крајот на сезоната, но Реал има опција да го врати за 5 милиони евра повеќе.

Наводно „кралевите“ веќе го известиле Милан дека сакаат да го вратат Шпанецот во своите редови и ќе ја платат разликата од 5 милиони евра.

Брахим Дијаз игра добра сезона на „Сан Сиро“, а Реал ќе му понуди нов, побогат договор до 2027 година.

Во Реал веруваат дека Дијаз ќе биде идеална замена за Асенсио, кој заминува како слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…