Дома Трансфер зона Реал Мадрид навистина е остварување на детскиот сон за Тибо Куртоа (видео)

Реал Мадрид навистина е остварување на детскиот сон за Тибо Куртоа (видео)

0
kurtoa

Tибо Курто вчера и официјално беше промовиран како нов голман на Реал Мадрид, каде што пристигнува од редовите на Челзи за сума од 35 милиони евра.

Белгиецот на претставувањето ја даде веќе добро познатата и по малку досадна изјава на фудбалерите при доаѓањето во нова средина „го остварив својот сон“, но Куртоа не „лаже“, а за тоа има и доказ.

Додека беше член на Атлетико баш и немаше многу симпатии кон градскиот ривал, но едно видео од неговото детство кое се појави на друштвените мрежи докажува дека Тибо во најраната возраст бил навивач на „кралевите“.

Имено, на видеото добро може да се забележи знамето на Реал Мадрид закачено во неговата детска соба.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Официјално: Јувентус продаде напаѓач кој беше вишок за девет милиони евра

Јувентус продаде напаѓач кој ќе остане во Серија А. Каљари го комплетираше трансферот, а „…