Дома Трансфер зона Реал Мадрид како замена за Бензема сака да го врати поранешниот напаѓач

Реал Мадрид како замена за Бензема сака да го врати поранешниот напаѓач


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Според шпанските медиуми, Реал Мадрид сака во своите редови да го врати напаѓачот на Еспањол, Луис Хоселу кој оваа сезона постигна 15 голови во Ла Лига.

Карим Бензема сезонава пропушти голем број натпревари поради повреда, додека на клупата, Карло Анчелоти нема адекватна замена за францускиот напаѓач.

Како решение за Реал, шпанските медиуми го најавуваат Хоселу. Напаѓачот на Еспањол досега во кариерата играше за Селта, Хофенхајм, Ајнтрахт, Хановер, Стоук, Депортиво, Њукасл, Алавес, како и Реал за кој одигра само еден натпревар во сезоната 2011/2012.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Њукасл ја купува ѕвездата на Лајпциг

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Раководствот…