Дома Трансфер зона Реал Мадрид се засили со талент од Малага

Реал Мадрид се засили со талент од Малага

0

Дефанзивецот на Малага и шпански репрезентативец до У17, Хосе Лопес Мартинес потпиша договор со Реал Мадрид, пренесува „Марка“.

Мартинес веќе пристигна во Мадрид и во средата тој беше на трибините на „Сантиаго Бернабеу“ на мечот со Леванте.

После натпреварот агентите на играчот ги договориле сите детали со раководството на Реал Мадрид.

Мартинес важи за еден од најголемите таленти во Шпанија и за него интерес покажуваа многу европски клубови.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал Мадрид и Ливерпул прават спектакуларна трампа

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан сака во својот тим да го види фантастичниот Сенегал…