Дома Топ вести Реал има понуда за Погба на која Јунајтед тешко ќе каже „не“!

Реал има понуда за Погба на која Јунајтед тешко ќе каже „не“!

Зидан е спремен на се за да го доведе својот сонародник на „Бернабеу“.

Французинот по секоја цена сака да го види Погба во својот тим и тоа во зимскиот преоден рок. Одолеваше Манчестер Јунајтед во текот на летото на понудите, па Реал остана без својата мета.

Меѓутоа медиумите најавуваат дека Реал нема да се откаже и пишуваат за нова понуда. Наводно во Реал се спремни да понудат 100 милиони евра, плус Герет Бејл.

Бејл се поврзуваше со Манчестер Јунајтед, па оваа понуда би можела да ги задоволи апетите на Јунајтед.

Погба на „Олд Трафорд“ е потполно непрепознатлив и се добива впечаток дека е незадоволен и дека сака да ја промени средината.

Бејл остана во Мадрид во текот на летото, иако доби голема понуда од Кина, па досега одигра седум меча и постигна два гола, но неговиот однос со Зидан не се поправи, а „кралевите“ сметаат дека тој е „клучот“ за Погба.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ФИБА се потсети на историскиот успех на Македонија во Литванија (ВИДЕО)

Македонија оствари историски успех на Европското првенство во Литванија, пред девет години…