Дома Трансфер зона Реал го претстави Алаба, ќе ја носи „четворката“ 🎥

Реал го претстави Алаба, ќе ја носи „четворката“ 🎥

Реал Мадрид денес и официјално го претстави новото засилување, Давид Алаба.

Австриецот дојде од Баерн Минхен како слободен агент и ќе биде замена за Серхио Рамос, а го избра и неговиот број на дресот.

Имено, Алаба ќе ја носи „четворката“, број кој во изминатите 16 години го носеше токму Серхио Рамос.

„Благодарен сум и горд што ќе можам да го носам овој дрес. Се надевам дека ќе успееме да освоиме многу трофеи. Имав повеќе понуди откако решив да го напуштам Баерн Минхен, но Реал Мадрид е остварување на мојот сон“, изјави Алаба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…