Дома Трансфер зона Реал го контактираше, Канте побарал трансфер?

Реал го контактираше, Канте побарал трансфер?

Нголо Канте е еден од најдобрите играчи за врска во светот и без дилеми е еден од најважните играчи на Челзи.

Канте минатата година ја продолжи верноста со Челзи до летото 2023 година, но англиските медиуми сега пишуваат дека Французинот побарал да му дозволат да замине на крајот на оваа сезона.

Како што пишува „Сан“ 28 годишниот фудбалер добил понуда од Реал Мадрид и има има голема желба да му се придружи на тимот на Зидан.

Меѓутоа јасно дека е Челзи нема така лесно да го пушти. Според информациите играчот побарал состанок со челниците на клубот да се обиде да ги убеди да го продадат на крајот од сезоната.

Канте е главна трансфер цел на „кралевите“ и претседателот Флорентино Перез е спремен да понуди 100 милиони фунти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лацио ја намали цената на Милинковиќ-Савиќ

Раководството на Лацио е спремно да ја намали цената на српскиот репрезентативец, Сергеј М…