Дома Трансфер зона Реал го вклучува Брахим Дијаз во трансферот на Белингам

Реал го вклучува Брахим Дијаз во трансферот на Белингам


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Шпанскиот гигант Реал Мадрид работи на трансферот на англискиот репрезентативец Џад Белингам.

Белингам ќе биде примарна трансфер цел на „кралевите“ за следното лето и веќе почнаа да работат на трансферот.

„Кралевите“ се спремни да понудат 100 милиони евра, плус во трансферот да го вклучат Брахим Дијаз.

Дијаз игра одлична сезона во дресот на Милан, но е во сопственот на Реал Мадрид, а Борусија Дортмунд покажува сериозен интерес за него.

Реал е спремен да го искористи Дијаз како дел од трансферот на Белингам и така да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Рома во битка за потписот на Тилеманс

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Пл…