Дома Фудбал Лига на шампиони Реакцијата на Оливер Кан кога Мбапе го постигна третиот гол за ПСЖ 📸

Реакцијата на Оливер Кан кога Мбапе го постигна третиот гол за ПСЖ 📸

Легендата на Баерн Оливер Кан од трибините го гледаше поразот на неговиот од ПСЖ 2:3 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Иако Баерн беше подобар тим на теренот, ПСЖ максимално ги искористи своите шанси и успеа да дојде до победата.

Кога Мбапе погоди за предност од 2:3 на ПСЖ камерата го прикажа осамениот Оливер Кан на трибините и за неговата реакција не треба да се трошат многу зборови. Очигледно беше разочарувањето кај славниот голман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…