Дома Фудбал Италија Реакцијата на Леaо за отказот на Малдини ги загрижи навивачите на Милан ширум светот

Реакцијата на Леaо за отказот на Малдини ги загрижи навивачите на Милан ширум светот


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Јавноста во Италија синоќа беше изненадена од веста дека Паоли Малдини и Масара ќе го напуштат клубот.

Имено, иако првите информации велеа дека и двајцата дале отказ, наводно биле шокирани од одлуката на сопственикот на клубот да ги отпушти.

Се беше резултат на средбата што вчера Малдини и Масара ја имаа со сопственикот на клубот Кардинале, а средбата помина многу лошо.

Челниците на Милан имаат голем проблем поради ова, бидејќи наводно играчите се шокирани од одлуката на клубот и не се задоволни од развојот на ситуацијата.

Еден од фудбалерите кој веднаш реши да се огласи на својот Твитер профил е најдобриот играч на Милан Рафаел Леао.

Другите играчи како Тео Ернандез и Сандро Тонали се свесни за тоа што претставуваше Малдини во клубот и не можат да веруваат што му се случи.

Ова ќе значи тотална трансформација на структурите и врвот на Милан каде Малдини и Масара беа задолжени за трансфери и договарање договори.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…