Дома Фудбал Италија Реакцијата на Де Роси е ХИТ: Збесна и викаше по селекторот „стави напаѓач!“

Реакцијата на Де Роси е ХИТ: Збесна и викаше по селекторот „стави напаѓач!“

0

Даниеле де Роси во текот на натпреварот помеѓу Италија и Шведска одби да оди на загревање, бидејќи сметаше дека селекторот Вентура треба да внесе други играчи.

Италијанците само се подаваа пред голот на Швеѓаните, а им беше потребен гол барем за продолжение, но на крајот испаднаа по 0:0.

„Зошто да се загревам? Што ебено јас можам да направам сега? Нека влезат напаѓачи!“, велеше Де Роси.

Вентура го послуша, ги стави Белоти, Ел Шарави и Бернандески, но голот не пристигна, Италија остана дома по полни 60 години. Еден од најинтересните моменти од натпреварот во второто полувреме, кога Де Роси грмеше бидејќи тренерот му рече да оди на загревање.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Италија

Проверете

Распродажба во Барса, овие петмина мораат да заминат – Погледнете ги бројките и СЕ ќе ви стане јасно!

Проценките се јасно изнесени, клубот вака едноставно не може да функционира… Барсело…