Дома Македонски спорт Мак ракомет Раул одлучи: Познато кои двајца ракометари ќе бидат на трибините

Раул одлучи: Познато кои двајца ракометари ќе бидат на трибините

0

Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток во 15:30 часот го започнува настапот на ракометниот Мундијал.

Утрово, нашиот селектор Раул Гонзалес го објави списокот со кој ќе настапи на дуелот против Јапонија. На списокот од 16 ракометари не се надјоа голманот Златко Даскалоски  и пикерот Милан Лазаревски.

Ова се 16. ракометари кои ќе имаат можност за настап денеска:

Борко Ристоски, Никола Митревски, Дејан Манасков, Филип Лазаров, Фили Талевски, Филип Кузмановски, Филип Чурлевски, Горан Крстевски, Мартин Серафимов, Кире Лазаров, Мартин Поповски, Гоце Георгиевки, Стојанче Стоилов, Жарко Пешевки, Велко Маркоски и Марио Танкоски.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Стигна казната од ЕХФ за Вардар поради инцидентот со Душебаев

Ракометниот шампион на Македонија Вардар ќе мора на ЕХФ да и плати казна од 15.000 евра по…