Дома Македонски спорт Раул: Имавме проблем во одбраната, но Борко беше перфектен

Раул: Имавме проблем во одбраната, но Борко беше перфектен

0

Селекторот на Македонија Раул Гонзалез задоволен е од прикажаното на македонските ракометари против Јапонија.

Нашата репрезентација одигра одличен прв натпревар и ја победи Јапонија со девет голови разлика 29:38.

„Им честитам на сите, одигравме одлично. На секој голем турнир, првиот натпревар тежок. Јапонија е незгоден противник и тоа го знаевме. Имавме проблеми со играта во одбрана, но потоа Борко беше перфекетен, посебно во првото полувреме. Среќни сме за победата, но сега мораме да мислиме на следниот противник“, изјави селектор Раул.

Вториот натпревар Македонија го игра во недела од 14:00 часот против Бахреин.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Црни“ мисли ја „јадат“ македонската спортска јавност – ШТО КОГА ЌЕ ГО НЕМА КИРЕ?

Вчера репрезентацијата на Македонија претрпе пораз во натпреварот против Исланд и така не …