Дома Македонски спорт Мак ракомет Раул Гонзалес: Ни треба добро одбрана и полна сала!

Раул Гонзалес: Ни треба добро одбрана и полна сала!

Ракометарите на Вардар, во дербито на колото во Лигата на шампионите, в сабота во „Јане Сандански“ ќе го пречекаат актуелниот европски шампион Кјелце.

Полскиот и македонскиот гигант имаат ист број на бодови, по осум бода, па токму затоа дуелот кој е прогласен за меч на колото во ракометната елита најавува суперинтересен ракомет.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Очекувам добар натпревар против екипа која има добри, физички силни и квалитетни ракометари. Кјелце има добар напад на што ние ќе мора да одговориме со добра одбрана и ќе мора да ја користиме нашата контра. Имаме уште два дена да се подготвиме за мечот, а по тренингот во петок ќе решам кој ќе игра на натпреварот против Кјелце“, рече Раул Гонзалес.

„Сите сме добри, трениравме напорно изминатиот период и се надевам дека ќе одиграме еден солиден меч. Исполнета сала ќе биде мотив плус да се победи европскиот шампион кој покажа оваа сезона дека е одличен тим“, додаде тренерот на Вардар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Фудбалски судија нападнат во ‘Ржаничино – полиција го изнесуваше од теренот! 🎥

Покрај битките за место во прва и втора лига, викендов се играа и важни натпревари од пони…