Дома Топ вести Рангник ја носи ѕвездата на Лајпциг на „Олд Трафорд

Рангник ја носи ѕвездата на Лајпциг на „Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед покажува сериозен интерес за напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пренесуваат медиумите на Островот.

23-годишниот Французин игра одлично оваа сезона и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Нкунку од почетокот на сезоната има постигнато 9 гола и 5 асистенции на 15 меча за Лајпциг.

Нкунку е дете на ПСЖ и пристигна во Лајпциг во 2019 година, каде има договор на уште три години.

Рангник одлично го познава и смета дека идеално би се вклопил во неговиот стил на игра како замена за Кавани, кој може да си замине во јануари.

Притоа, има одлични односи со Лајпциг и тоа ќе му помогне да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдличен натпревар за Елмас и убедлива победа на Наполи 🎥

Наполи ја оправда фаворитската улога против Салернитана и славеше победа со 4:1 на домашен…