Дома Фудбал Рамос вежба и во изолација: Се пофали со својата топ форма (ФОТО)

Рамос вежба и во изолација: Се пофали со својата топ форма (ФОТО)

Фудбалерите на Реал Мадрид веќе седум дена се наоѓаат во домашна изолација поради пандемијата на коронавирусот.

После Италија ситуацијата во Европа е најтешка во Шпанија каде што исто така има голем број заразени. Ниту клубовите не останаа имуни, а најмногу случаи има во Валенсија и Депортиво Алавес.

Кога во прашање е Реал Мадрид никој не е заразен, играчите се наоаѓаат во домашна изолација како превентива затоа што со овој вирус се зарази кошаркар на „кралевите“.

Додека се во изолација фудбалерите добија програма која треба да ја следат за да останат во форма. Серхио Рамос сега на социјалните мрежи објави фотографија и покажа дека се наоѓа во топ форма.

View this post on Instagram

Day 7️⃣ Body 💪🏻 Mindset 🆙

A post shared by Sergio Ramos (@sergioramos) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…