Дома Македонски спорт Мак ракомет Ракометна „бомба“ од Охрид: Пристигна најдобриот стрелец од Словенија!

Ракометна „бомба“ од Охрид: Пристигна најдобриот стрелец од Словенија!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонскиот суперлигаш Охрид денес потпиша договор со уште еден ракометар, промовиран беше 27-годишниот Словенец Гал Цирар.

Станува збор за ракометар кој игра на крилната позиција и се очекува да биде големо засилување за Охриѓани затоа што пристигнува како најдобар стрелец во словенечкото првенство.

На 15 натпревари за тимот на Јерусалем Ормо постигна 59 голови, а претходно го носеше дресот на Тимо Требње. Договорот кој го потпиша со Охрид има важност до 2024 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…