Дома Фудбал Останато Раиола: Халанд ја обожава Шпанија

Раиола: Халанд ја обожава Шпанија

Ерлинг Халанд сигурно ќе биде еден од играчите за кои во летото 2022 најмногу ќе се зборува.

Чудесниот норвешки напаѓач е желба на бројни европски клубови, а неговиот агент Мино Раиола денес даде најава каде Халанд би можел да продолжи.

„Халанд ја обожава Шпанија“, прокоментира Раиола, па продолжи:

„Сепак, се уште е рано да се зборува каде ќе игра наредната сезона. Прерано е да зборуваме за трансфери“, изјави контроверзниот агент.

Одличниот норвешки напаѓач игра во фантастична форма во дресот на Борусија Дортмунд во кој постигна 70 голови на 69 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…