Дома Трансфер зона Пјаниќ со еден „лајк“ го откри новиот клуб

Пјаниќ со еден „лајк“ го откри новиот клуб

Миралем Пјаниќ повеќе не крие дека сака да го напушти „Камп Ноу“ и да се врати во Јувентус.

Босанскиот плејмејкер е во втор план на кај тренерот Куман и често ја грее клупата за резерви, па сака да ја промени средината.

Барселона исто така сака да се ослободи од неговата висока плата и чека понуди за Босанецот.

Вчера Пјаниќ стави лајк на објава од „Газета дело Спорт“ дека Јувентус е заинтересиран да го врати во своите редови.

Јувентус остварил контакт со Барселона и го бара плејмејкерот на едногодишна позајмица со право на откуп следното лето. За реализација на трансферот Пјаниќ прифатил значително намалување на платата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…