Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Путин и принцот на Саудиска Арабија заедно на трибините – нивниот поздрав го обиколи светот (видео)

Путин и принцот на Саудиска Арабија заедно на трибините – нивниот поздрав го обиколи светот (видео)

1
russia

Домаќинот на Мундијалот може да биде задоволен, Русија веќе има 3:0 против Саудиска Арабија.

Очекувано на трибините на „Лужники“ стадионот во Москва на првиот натпревар присуствуаат принцот на Саудиска Арабија, Мохамед бин Саламан и претседатеот на Русија, Владимир Путин.

Путин има поголема причина за задоволство на оваа средба..Во продолжение погледнете ги реакциите на Путин и принцот од Саудиска Арабија.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

СЕ Е СПРЕМНО: Атмосферата од „Бернабеу“ пред почетокот на натпреварот! (ВИДЕО)

Вечерва од 20:30 часот конечно ќе се одигра реваншот од финалето во Копа Либертадорес поме…