Дома Фудбал Англија „Пума“ ги шокира навивачите на Манчестер Сити со третиот дрес за новата сезона (ФОТО)

„Пума“ ги шокира навивачите на Манчестер Сити со третиот дрес за новата сезона (ФОТО)

На интернет овие денови се појавуваат од можните дресови на клубовите за наредната сезона, сега откри можниот дизајн на третиот дрес на Манчестер Сити.

Дресот го објави специјализираниот сајт за дресови „Footyheadlines“. Според нив „Пума“ се одлучила за еден чуден дрес кога во прашање е Манчестер Сити, а навивачите баш и не се воодушевени.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Интер ја откри иднината на Ешли Јанг и Санчез

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио потврди дека е активирана опцијата за продолжу…