Дома Трансфер зона ПСЖ ја доби битката за потписот на хрватскиот талент

ПСЖ ја доби битката за потписот на хрватскиот талент

Големиот талент на сплитски Хајдук, Лука Вушковиќ е на мета на многу европски гиганти, а најверојатно кариерата ќе ја продолжи во ПСЖ.

Вушковиќ има само осум настапи за сениорскиот тим на Хајдук, но беше дел од младинската екипа која стигна до финалето на младинската лига на шампиони


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Последната информација е дека Хајдук ја прифатил понудата на ПСЖ за трансфер тежок 10,5 милиони евра.

16-годишниот дефанзивец важи за еден од најголемите таленти во Европа на негова возраст.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…