Дома Топ вести ПСЖ спреми 100 милиони за ѕвездата на Тотенхем

ПСЖ спреми 100 милиони за ѕвездата на Тотенхем

0

Пари Сент Жермен не донесе големи засилувања во летниот преоден рок, но затоа спрема трансфер „бомба“ во јануари.

Француските медиуми пренесуваат дека „светците“ ги решиле проблемите со Финансискиот фер-плеј на УЕФА и сега ќе можат да инвестираат голема сума во јануарскиот преоден рок.

Главна мета е ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен за кого ПСЖ е спремен да понуди 100 милиони фунти.

26-годишниот Данец се уште го нема потпишано новиот договор кој Тотенхем му го понуди ова лето, што претставува знак европските гиганти да тргнат по него.


Следете го Sportski.mk и на


ПСЖ е спремен да му понуди двојно поголема плата за да го убеди да се пресели во Париз. Притоа во прилог им оди и новото правило на УЕФА, па Ериксен ќе може да биде пријавен во Лигата на шампиони.

Ериксен е еден од главните играчи во тимот на Покетино, па тешко е да се поверува дека Тотенхем ќе си дозволи да го загуби на средина од сезоната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Икарди и Ванда и денес главна тема: Интер сака да знае на што е – двајца фаворити за негов наследник!

Мауро Икарди му направи огромни проблеми на Интер со одолговлекувањето околу новиот догово…