Дома Топ вести ПСЖ го „краде“ Гундоган пред носот на Барселона

ПСЖ го „краде“ Гундоган пред носот на Барселона


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Илкај Гундоган е биде едно од најжеѓките имиња на трансфер пазарот, бидејќи најверјатно ќе го напушти Манчестер Сити ова лето.

Гундоган влезе во последната година од договорот и ќе замине како слободен агент од „Етихад“, а за својата иднина ќе решава веднаш после финалето во ЛШ.

Еминентниот „Екип“ тврди дека ПСЖ влегол во напредни преговори и според него големи се шансите Германецот да биде новото засилување за „светците“.

Барселона веќе подолго време преговара со Гундоган, но ПСЖ е спремен со побогата понуда да го „украде“ пред носот на Каталонците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…