Дома Трансфер зона ПСЖ го „краде“ Алкантара пред носот на Ливерпул

ПСЖ го „краде“ Алкантара пред носот на Ливерпул

Ливерпул доби силна конкуренција за потписот на Тиаго Алкантара за кого конкретен интерес покажува и ПСЖ.

Алкантара влезе во последната година од договорот и откако одби да ја продолжи соработката со Баварците јасно е дека ќе биде продаден ова лето.

„Билд“ тврди дека Баерн е спремен да го пушти 29-годишниот Шпанец за 30 милиони евра, сума која ПСЖ е спремен да ја плати.

Алкантара преферира преселба на „Енфилд“, но Ливерпул мора брзо да реагира и да испрати понуда, во спротивно ПСЖ ќе го „украде“ Шпанецот и ќе го донесе во Париз.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Короната спречила спектакуларен трансфер на Роналдо ова лето?

Кристиано Роналдо пред две години одлучи да го напушти Реал Мадрид и да потпише за Јувенту…