Дома Фудбал Лига на шампиони ПСЖ ги користи шансите, Ноер два пати матиран за половина час! 🎥

ПСЖ ги користи шансите, Ноер два пати матиран за половина час! 🎥

Пари Сен Жермен после половина час има одлична предност против Баерн Минхен.

Баерн Минхен создаде неколку прилики, но не ги реалзираше од друга страна ПСЖ ги користи своите шанси. Мбапе во третата минута го донесе ПСЖ во водство од 0:1, а во 28. минута Маркињос зголеми на 0:2. Во двете ситуации асистент беше Нејмар.

Помеѓу двата гола ПСЖ постигна и уште еден, но тој беше поништен поради офсајд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…