Дома Македонски спорт Трагикомичниот автогол на Георгиевски пред пет години против Летонија (ВИДЕО)

Трагикомичниот автогол на Георгиевски пред пет години против Летонија (ВИДЕО)

0

Македонија денес го игра натпреварот против Летонија кој е прв во квалификациите за Европското првенство во 2020 година.

Нашата селекција против Летонија играше и пред пет години тогаш ние славевме победа од 2:1. Головите за Македонија ги постигнаа Костовски и Ибраими, додека Летонците се израдуваа на гол благодарение не комичниот автогол на Даниел Георгиевски.

Овој негов автогол дефинитивно е еден од најкомичните во историјата на македонскиот фудбал.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Самсоненко потврди: Не можам повеќе да финансирам во РК Вардар!

На само неколку дена пред одигрувањето на четвртфиналните дуели од Лигата на шампионите во…